Özellikle son dönemde pandemi şartlarının daha sert bir hal alması ile uzmanların tamamı ortak olarak bizlere şu mesajı iletmekte = #evdekal. Tabi bizler de hem kendi sağlığımızı korumak hem de pandeminin yayılmasının önüne geçmek adına, tedbirlerimizi sıkı tutmaya çalışarak, bu tavsiyelere sonuna kadar uymaya gayret etmekteyiz. Sizler de bu süreçte evde kalarak hem kendi sağlığınızı hem de toplum sağlığını koruyabilirsiniz. Tabi evde kaldığını bu süreçte sıkılmanız da muhtemel olduğu için sizler için evde vakit geçirebileceğiniz bazı etkinlikler derledik.

1-      Resim Yapmayı Öğrenin!

Yapabileceğiniz en güzel aktivitelerin başında resim yapmak gelir. Hem sizin için hem de çocuklarınız için oldukça eğlenceli bir aktivite olan resim yapmak aslında çocukluğumuzdan beri bir miktar içinde olduğumuz bir faaliyettir. Özellikle pandemi sürecinde evde oturmak mecburiyetinde kaldığımızdan dolayı bu eski çocukluk alışkanlığımızın üzerine daha da gidebilir, internetten farklı kaynaklar yardımı ile kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Kim bilir, belki içinizdeki Picasso’ya bile ulaşabilirsiniz.

2-      Mutfakta Harikalar Yaratın!

Uzun zamandır beklediğiniz fırsat ayağınıza geldi. Pandemi sürecinde evde kaldığınız zaman dilimi boyunca kendinizi biraz mutfağa vererek hanımlar arasında başlamış olan yemek yarışlarına siz de dahil olabilirsiniz. Uzun zamandır denemek istediğiniz yemek tariflerine bir start verebilir, Dünya mutfağından yeni lezzetler keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda pandemi sürecinin sizin üzerinizde oluşturacağı psikolojik yıpranmaları da mutfağınızda çalışarak üzerinizden atabilirsiniz.

3-      Örgü Örmeyi Öğrenin

iç mekan, nesne, beysbol, oturma içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Uzun süredir özellikle hanımların tercih ettiği bir boş zaman doldurma aktivitesi olan örgü örme işini iyice ilerletebilir, o çok beğendiğiniz kıyafetleri kendi tasarımlarınız ile özgünleştirebilirsiniz. Bu kadar güzel bir fırsatı aman boş kaçırmayın! İçinizdeki modacıyı ortaya çıkarmak için en güzel zamanlardan birisindesiniz.

4-      Yeni Bir Dil Öğrenin

metin, yazı tahtası içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Yeni bir dil öğrenmek için zaman bulamamaktan şikayetçi olanlardansanız, artık mazeretiniz kalmadı. Önünüzdeki bu evdekal sürecini, yeni bir dil için adımlar atarak öğrenebilirsiniz. Özellikle hemen her sektörde ihtiyacınız olan İngilizce için farklı online kaynaklar ya da eğitimler bulabilirsiniz. Pandemi süreci bittiğinde kariyeriniz için oldukça önemli bir aşamayı halletmiş olmak sizin için oldukça faydalı olacaktır.

5-      Eşyalarınızı Ayıklayın

kişi, kadın, oturma, genç içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Herkes gibi sizin de uzun süredir kurtulmayı isteyip, bir türlü elden çıkartamadığınız eşyalarınız var değil mi? Tabi ki hangi eşyalarınızdan gerçekten kurtulmayı istediğiniz konusunda şüpheniz vardı ve eşyalarınızı ayıklamak için yeterince vaktiniz yoktu. İşte şimdi tam zamanı geldi. Bu evdekal sürecinizde siz de kitaplığınızı, özel eşyalarınızı ya da kıyafetleriniz bir gözden geçirebilir, gereksiz olan eşyalarınızdan artık tamamen kurtulabilirsiniz. Eşyalarınızı mümkün olduğunda ihtiyaç sahibi insanlara vermenizi tavsiye ederiz.

6-      Aileniz İle Vakit Geçirin

iç mekan, yatak, kadın, oturma içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Çalışma hayatınızın temposundan ailenize şimdiye kadar vakit ayıramadınız değil mi? İşte bunun için en güzel zamanlardan birisi elinize geçmiş bulunmakta. Pandemi sürecinde özellikle kişisel olarak karantina uyguluyorsanız (ki bunu tavsiye ediyoruz) aileniz ile farklı aktiviteler yapmak için bolca zamanınız var demektir. Çocuklarınızla oyunlar oynayabilir, yukarıda bahsetmiş olduğumuz aktiviteleri birlikte planlayabilirsiniz.

7-      Kitap Okuyun

tutma, yiyecek, yerleştirme, adam içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Kitaplar bizim en yakın arkadaşlarımızdır. Her ne kadar günümüzde pek çok insanın kitap okuma alışkanlığı bulunmasa da kitaplar dışarıda bulabileceğiniz birçok insandan daha iyi arkadaştır. Pandemi sürecinde siz de okuma alışkanlığınızı yeniden kazanabilir, entelektüel seviyenizi arttırabilirsiniz.

#

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir